Kimdir?

Deniz Uğur Kimdir?

Kanal D  tv kanalında yayınlanan Zalim İstanbul Dizisinde Oynayan Usta oyuncu Deniz Uğur Kimdir? Yeni bir dizi ile tekrar seyircinin karşısına çıktı. Yeni olmasına rağmen dikkatleri üzerine çeken dizide rol alan Deniz Çakır’ın hayatı da merak edilen konulardan biridir.

Kanal D  tv kanalında yayınlanan Zalim İstanbul Dizisinde Oynayan Usta oyuncu Deniz Uğur Kimdir? Yeni bir dizi ile tekrar seyircinin karşısına çıktı. Yeni olmasına rağmen dikkatleri üzerine çeken dizide rol alan Deniz Çakır’ın hayatı da merak edilen konulardan biridir.

Deniz Uğur Kimdir?

Deniz Uğur, 17 Ekim 1973’te Ankara’da doğdu. Babası opera sanatçısı Mete Uğur, annesi de balerin Suna Uğur’dur. Deniz Uğur boyu 177’dir. 1932 yılında Dünya güzeli seçilen Keriman Halis’te halasıdır. Deniz Uğur, 2.5 yaşındayken ailesi Ankara’dan İstanbul’a taşındı.

Bunu da Okuyabilirsin...  Pelin Karahan kimdir? Kaç yaşında eşi kim?

Pendik’te yaşamını devam ettiren Uğur, ilkokulu bitirince konservatuarda bale eğitimi almaya başladı. 18 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı sınavlarını kazanarak, tiyatro eğitimi görmeye başladı. Yıldız Kenter’in öğrencisi olan Deniz Uğur, 1995 yılında konservatuardan mezun oldu.

19 yaşında ŞirzatBilallar ile evlenen oyuncu 3 yıl sonra boşandı. 1996 yılında evlndiği İsmail Hakkı Sunat, tartıştığı komşusu tarafından öldürüldü. Bu evlilikten Engin Deniz Sunat adında bir oğlu olan oyuncunun Reha Muhtardan da Mina Deniz ve Poyraz Deniz adlarında ikiz çocukları olmuştur. Deniz Uğur sevgilisi Aytek Önal ile beraberlikleri devam ediyor.

Deniz Uğur Rol Aldığı Tiyatro ve Filmler

Profesyonel tiyatro hayatına, Kenter Tiyatrosu’nda “Görünmeyen Dostlar” isimli oyunla başladı. Şükran Güngör ve Kadriye Kenter ile başrol oynama şansı yakalayan oyuncu, “Çetin Ceviz” adlı oyunda da Cihan Ünal ve Nevra Serezli ile başrol oynadı. 1997 yılında “Bir Erkeğin Anatomisi” filmindeki rolü ile 9. Ankara Film Festivalinde, Umut Veren En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almaya hak kazandı.

Bunu da Okuyabilirsin...  Çağlar Çorumlu Kimdir?

2001 yılında “ Benimle Evlenir misin” isimli dizinin senaryosunu yazan Deniz Uğur eşi İsmail Hakkı Sunat ile başrolde oynadı.

2006 yılında Tamer Karadağlı ile “ Hayatım Sana Feda” isimli dizide rol aldı. 2011’de “Adını Feriha Koydum” adlı dizide Hazal Kaya, Vahide Gördüm, Çağatay Ulusoy ile beraber oynadı.

2013 yılında ise geçmiş yıllarda Sinan Çetin’in sunuculuğunu yaptığı realityshow “Film Gibi” programını sundu. Umutsuz Ev Kadınları, Gülyabani gibi pek çok dizi ve filmde rol alan Deniz Uğur şarkı sözü, senaryo, roman ve köşe yazarlığı da yapmaktadır.

Rol Aldığı Son Dizi

Deniz Uğur son olarak yakın zamanda izleyicisiyle buluşan “Zalim İstanbul” adlı dizide rol alıyor. Yönetmenliğini Cevdet Mercan’ın yaptığı dizide Fikret Kuşkan, Mine Tugay, Simay Barlas, Ozan Dolunay ve Seray Kutlubay’da oynuyor.

Bunu da Okuyabilirsin...  Ferman Toprak Kimdir? Kaç yaşında?

 

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak