Kimdir?

Danilo Zanna Kimdir?

Danilo Zanna 15 Nisan 1982 tarihinde İtalya’nın Prato ili Toskana bölgesinde dünyaya geldi. 1 ablası 1 abisi ve anne babasıyla mutlu bir aile hayatı olan Danilo Zanna küçük yaşlarında şimdilerde çok severek yaptığı mesleğini sevmediğini belirtir. O yaşlarda aşçılık mesleğini ve mutfağı sevmemesinin nedeni neredeyse tüm ailesinin o işin içinde olmasıdır. Bu mesleğe başlama hikayesi ise restoran sahibi olan amcasının rahatsızlanması sonucu restoranın sorumluluğunu Danilo’ya vermesiyle oldu. Sonrasında da mutfaktan ve aşçılık mesleğinden hiç vazgeçmedi.

Danilo Zanna’nın Kariyeri

Gençlik yıllarında girdiği mutfağı ve mutfakta çalışmayı çok sevdiğinden aşçılık ile ilgili eğitimler almaya başladı. İtalya’da İtalyan şeflerden öğrendikleri onu aşçılık konusunda bambaşka bir noktaya getirdi. O sırada Türk mutfağına da ilgi duymaya başlayan Danilo Zanna Türkiye’de de bir kariyer yapıp Türk mutfağını yakından öğrenmek istediğinden Türkiye’ye yerleşti. Ardından Türk mutfağı ve İtalyan Mutfağını harmanladığı ortak yemeklerin yer aldığı bir restoran açtı. Başlarda bunu empoze etmek zor olsa da bir gün restoranına gelen bir müşteri hayatını değiştirdi. O müşteri o zaman özel bir televizyon kanalında gündüz kuşağına program yapan Derya Baykal’dı. Derya Baykal gerek işletmenin yemekleri, konsepti gerekse Danilo Zanna’nın sempatikliğini beğenerek onu programına çağırdı. İlk kez televizyon ekranına böylece çıkan Danilo Zanna’nın televizyon serüveni de başlamış oldu. Sonrasında Show Tv ekranlarının gündüz kuşağı kadın programı olan Zahide ile Yetiş Hayata isimli programında yardımcı şef olarak tam zamanlı ekranlarda boy gösterdi. Hemen her gün televizyonda gördüğümüz bu İtalyan şefi izleyici çok sevdi. Ardından Planat Mutfak isimli kanalda İtalyan İşi isimli programda kendi programını yaptı. Burada da izleyicilere İtalyan mutfağı hakkında önemli bilgiler verdi.
Televizyon programlarının yanı sıra eğitimine de devam eden Danilo Zanna Kadir Has Üniversitesi İstanbul Mutfağı Enstitüsü’nde İtalyan yemekleri üzerine çalışmalar yaptı. Bu esnada Planet Mutfak kanalı kapandı. Ancak 2015 yılında Danilo Zanna bu sefer farklı bir konseptle izleyiciyle buluştu. Atv ekranlarında yayınlanan Elin Oğlu isimli programda kendisi dahil birçok farklı ülkeden arkadaşıyla milyonları ekrana kilitledi. Aynı zamanda NTV kanalında kendisinin yaptığı Lezzetin Şarkısı isimli bir programı daha bulunmaktadır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Tolgay Arslan kimdir? Yaşı kaç aslen nereli?

Danilo Zanna evli mi? Danilo Zanna’nın eşi kim?

Yakışıklı İtalyan şef Danilo Zanna’nın evli olduğunu bilmeyen yoktur. Zira kendisi her fırsatta,katıldığı her televizyon programında Giresun damadı olduğunu dile getiriyor. Eşi ile tanışması ise oldukça ilginç. Türkiye’ye henüz yerleşmediği vakitler bir arkadaşı vasıtasıyla tesadüfen tanışıp aşık oldular. Sonrasında çok geçmeden 2012 yılında evlenen Danilo Zanna ve Tuğçe Demirbilek mutlu bir yuva kurdular. Ardından ailelerine katılan çocukları Tibet Zeno Zanna ile mutluluklarına mutluluk kattılar. Eşine ne kadar aşık olduğunu her fırsatta dile getiren Zanna tam bir aile babası oldu.

Masterchef Danilo Zanna

Masterchef yarışması TV 8 ekranlarının en çok izlenen yapımlarından biridir. Reytinglerde karşısındaki birçok projeyi yerle bir eden yarışmaya Danilo Zanna 2.sezonunda Hazer Amani’nin yerine dahil oldu. Gerek yarışmadaki diğer jüri üyeleri ile aralarında geçen sempatik sohbetleri gerek yarışmacılarla olan diyalogları ve bozuk türkçesi ile milyonları güldürmeye devam ediyor.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak