Cildinizin rengini açmak ya da cildinizdeki lekeleri yok etmek adına evde maskeler uygulayabilirsiniz…

Limon ten renginizi açmak adına kullanabileceğin doğal ürünlerin en başında gelmektedir. Limon ve gül suyunu karıştırarak pamuk yardımıyla cildinize uygulayabilirsiniz. Karışım kuruduktan sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Limon suyunu, gül suyunun yanı sıra badem yağı, bal ya da süt tozu ile karıştırarak da cildinize uygulayabilirsiniz.

Kaymak ve yulaf unu da cilt beyazlatmak adına kullanılabilir. Kaymak ve yulaf ununu macun kıvamına gelene kadar karıştırın, yüzünüze sürün ve 15-20 dakika kadar yüzünüzde tutun. Daha sonra da su ile yüzünüzü yıkayın. Bu karışıma domates suyu da ekleyebilirsiniz. Domates suyu karışımın kıvamını yumuşatacaktır.

İlginizi Çekebilir.  Fındık mantarı hangi ayda çıkar? Faydaları nelerdir?

Cildinize uygulayabileceğiniz bir diğer karışım da sirke ve su karışımıdır. Yarım bardak sirke ve yarım bardak suyu karıştırın, 5-10 dakika kadar yüzünüze uygulayın ve ılık su ile yüzünüzü durulayın.


Cildinizi beyazlatabileceğiniz maskelerden birisi de sandal ağacı tozu, domates suyu ve limon suyunun karışımıdır. Macun kıvamına getirdiğiniz karışımı yüzünüze uygulayın, karışım yüzünüzde kuruduktan sonra ılık su yardımıyla temizleyin.

Cildinizi beyazlatmak adına uygulayabileceğini en kolay yöntem, patates dilimlerini 5-10 dakika kadar yüzünüzde bekletmektir. Patates yüzünüzde oluşan pigmentasyonu yani renk değişikliğini düzeltecektir.

Rendelediğiniz portakal kabuğunu kuruttuktan sonra süt ya da kaymakla karıştırın. Macun haline getirdiğiniz karışımı 20 dakika kadar yüzünüzde tutun ve ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

İlginizi Çekebilir.  22 Mart Dünya'daki Koronavirüs Raporu

Uygulayacağınız bu maskeler cildinizin rengini açmak ya da cildinizdeki lekeleri yok etmek adına size yardımcı olacaktır.

İlginizi çekebilir: Sivilcelere doğal çözüm

Bu Yazı Ne Kadar Faydalı Oldu?
Bu Yazı Faydalı İse Puanlayabilirsiniz!
[Toplam: Ortalama: ]

Yorumlar

Yorumlar