Genel Kültür

Çiğ köfte işi para kazandırır mı?

Çiğ köfte ülkemizde oldukça sevilen bir lezzettir. Ülkemizde çiğ köfte alanında çok önemli markalar olduğu gibi kendi dükkanını açarak da ciddi gelir elde edenlerin sayısı azımsanmayacak düzeyde. Peki, çiğ köfte işi kazandırır mı?

Birçok kişi çiğ köfte işine girmeden önce ilk etapta bu işin ne kadar para kazandıracağını merak eder. Şunu ifade etmek gerekir ki, çiğ köfte işinde kar yüzdesi oldukça yüksektir. Bayilik alındığı takdirde kar yüzdesi %50 ile %150 arasında değişebiliyor. Şayet dükkanı kendiniz açıyorsanız ve çiğ köfte üretimini siz gerçekleştiriyorsanız kazancınız da o derecede yüksek olacaktır. Çünkü kendiniz çiğ köfteyi üretecekseniz bayiliğe oranla çok daha kazançlı olursunuz.

Bunu da Okuyabilirsin...  Tüm Dünya Ülkelerinin Alfabetik Listesi

Çiğ köfte işinde kar yüzdesi yüksektir ancak dükkan seçimi, dükkanın konumu gibi faktörler de kazancınızı doğrudan etkileyecektir. Bu sebeple, çiğ köfte dükkanı açmak ne kadar mantıklıysa dükkan için konum seçimi de o derece önemlidir.

Çiğ köfte için bayilik almayı planlıyorsanız; bayilik verecek firma dükkanınızın konumunu inceler ve size geri olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş yapar. Şayet dükkanı siz kuracaksanız; iyi bir çevre analizi yapmanız, okul, hastane gibi işlek bölgeleri tercih etmeniz önerilir.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak