Kimdir?

Cenk Torun Kimdir?

Adını Sen Koy dizisi ile beraber büyük bir popülerlik kazanan Cenk Torun kimdir? Cenk Torun sevgilisi var mı veya evli mi? İşte Cenk Torun’un merak edilen biyografisi ve hayatı.

24 Mart 1974 tarihinde doğan Cenk Torun Ankaralıdır. Cenk Torun yaşı 45’dir. Koç burcu olan Cenk Torun boyu 1.79 cm, kilosu ise 78 kg’dır. Göz rengi kahverengi, saç rengi ise siyahtır. Annesi sanatçı olan Nurdan Torun’dur. Cenk Torun’un babası ise Enver Torun’dur.

Cenk Torun’un Eğitim Hayatı

Cenk Torun Marmara Üniversitesi’nde Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olmuştur. Oyunculuk hayatına Yıldız Tilbe’nin klipinde başlamıştır. Klipte oynadıktan sonra Cenk Torun’un yıldızı parlamıştır. Cenk Torun Nevin Ursavaş ile evlidir. Çiftin 11 yaşında Şan adında bir oğlu vardır. Restoran işletmeciliğinin yanında turizm danışmanlığı da yapmaktadır.

Bunu da Okuyabilirsin...  İlkin Tüfekçi

Cenk Torun’un Rol Aldığı Diziler

Cenk Torun 1995- 1996 yıllarında Palavra Aşklar adlı dizi ile kariyerine adım atmıştır. 1996- 2001 yıllarında Çılgın Bediş adlı dizide Yonca Evcimik ile başrolleri paylaşmıştır. Çılgın Bediş dizisinde Oktay karakterini canlandırmıştır. Aynı zamanda bu dönemde Aynalı Tahir, Benim İçin Ağlama ve Yaşanacaksa Yaşanacak gibi çeşitli projelerde de yer almıştır.

2004- 2005 yıllarında Melekler Adası dizisinde, Hepimiz Kardeşiz, Fadik İntikam Peşinde, Barbunya Nuri ve Napcaz Şimdi gibi çeşitli projelerde yer almıştır. 2005 de Masum Değiliz ve Köpek gibi yapımlarda yer almış, daha sonra Hırçın Kız, Ölümsüz Kahramanlar ve Gemilerde Talim Var gibi projelere dahil olmuştur.

2011 de Arka Sokaklar dizisinde Erkan karakterini canlandırmıştır. Adını Sen Koy dizisinde Oğuz Kervancıoğlu karakterini canlandırmıştır. Cenk Torun yeni başlayacak olan Kimse Bilmez isimli dizide Hakan karakterini canlandıracaktır. Kimse Bilmez dizisinin başrollerinde Ahmet Mekin, Zehra Yılmaz, Engin Hepileri, Burak Serdar Şanal, Yiğit Koçak, Özgü Kaya ve Keremcem vardır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Tolga Çevik Kimdir?

Dizinin konusu Ali farklı özellikleri olan elektronik uzmanıdır. Karanlıkta çok iyi görebilen ve ailesini küçük yaşta kaybedince kimliğini gizlemek zorunda kalır. Ali işi sebebi ile eşini ve çocuğunu kaybeder. Ali bundan kendini suçlar. Yeni hayat kurabilmek için taşındığı yerde Sevda ile tanışır.

 

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak