Kimdir?

Cem Adrian Kimdir? Aslen Nereli?

Cem Adrian 30 Kasım 1980 Edirne doğumlu bir müzisyendir. Müzikle birlikte besteci ve aynı zamanda prodüktördür. Ailesi Yugoslav kökenlidir ve ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. İlk bestelerini müzikli tanıştığı ortaokul yıllarında yapmıştır ve 12 yaşında Edirne’de Radyo Programcılığı yapmıştır.

Başarılı Şarkıcı Cem Adrian kimdir?, Asken nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi kim gibi sorularınızı Bu makalemizde sizler için paylaştık. 

30 Kasım 1980 Edirne doğumlu bir müzisyendir. Müzikle birlikte besteci ve aynı zamanda prodüktördür. Ailesi Yugoslav kökenlidir ve ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. İlk bestelerini müzikli tanıştığı ortaokul yıllarında yapmıştır ve 12 yaşında Edirne’de Radyo Programcılığı yapmıştır. 10 yıl gibi uzun bir süre radyoculukla uğraştı. Hatta ilk albümünde yer alan çoğu şarkıyı bu radyo stüdyosunda kaydetti. Sanatçı daha sonra İstanbul’a gelerek 2003 yılında tanıştığı arkadaşlarıyla Mystika adlı müzik grubunu oluşturdu. Bu grupla birlikte birçok mekanda şarkılar söyledi.

Bunu da Okuyabilirsin...  Ecrin Su Çoban

Cem Adrian Nasıl Ünlü Oldu?

2004 yılında şarkı söylediği bir mekanda Fazıl Say’ın bir arkadaşı tarafından dinlendi ve ağzıyla birçok enstrümanın taklidini yaparak kaydetti. Bu kaydı Fazıl Say’a ulaştırdı. Fazıl Say kaydı çok beğendi ve Cem Adrian’ın Bilkent Üniversitesinde eğitim alması için yardımcı oldu. Daha önceden Edirne’de kaydettiği birçok şarkıyı Fazıl Say ile birlikte söyleme fırsatı bulan sanatçı Bu şarkılarından oluşan albümünü çıkardı.

Cem Adrian’ın Sesi Neden Tiz?

Cem Adrian’ın ses telleri normal bir insanın ses tellerine nazaran çok daha uzundur. 3,5 kat daha uzun olan ses telleri ve 4,5 oktav kadar olan sesi sayesinde çok tiz çıkarabilmektedir. Cem Adrian’ın sesi çok nadir duyulabilecek bir sestir, oldukça orijinaldir. Sanatçının birçok şehirde sevenleri vardır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Asaf Halet Çelebi Kimdir? Kısaca Hayatı ve Eserleri

Cem Adrian Albümleri Nelerdir?

Sanatçının toplamda 10 adet albümü vardır. Sanatçı ilk albümünü 2005 yılında ‘Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım’ adıyla çıkarmıştır. 2006 yılında ‘Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti’, 2008 yılında ‘Emir’ ve ‘Seçkiler’, 2010 yılında ‘Kayıp Çocuk Masalları’, 2012 yılında ‘Siyah Bir Veda Öpücüğü’ bu albüm ismini 2015 yılında da kullanmıştır. 2013 yılında ‘Şeker Prens Tuz Kral’, ve 2014 yılında ‘Cam Havli’ ve ‘Sana Bunları Hiç Bilmediğin Bir Yerden Yazıyorum’ olarak çıkarmıştır.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak