Kimdir?

Cansu Dere Kimdir?

Cansu Dere Kimdir sorusuna manken ve oyuncudur şeklinde cevap verebiliriz. 1980 Ankara’da Yunanistan göçmeni bir ailenin çocuğu olarak doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Arkeoloji bölümünde okumuş ve ardından 2000 yılında Türkiye 3. güzeli olmuştur. Mankenliğe bu yarışma sonrasında başlamıştır. Yıldırım Mayruk, Hakan Yıldırım, Arzu Kaprol ve Bahar Korçan gibi moda dünyasının önemli isimlerinin defilelerinde baş manken olarak yer almıştır.

Başarılı ve adını duyurmuş bir manken iken televizyon dizileri ile oyunculuğa adım atmıştır. Oyunculuk öncesi birçok televizyonda moda programları yapmıştır. 2000 ve 2001 yıllarında televizyonda çocuk müzik programı sunmuştur. 2004 yılında ilk kez bir televizyon dizisinde oynamıştır. Metro Palas adlı dizi beklenen ilgiyi görmeyince yayından kaldırılmıştır. 2005 yılında Alacakaranlık dizisinde de yer almıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Özlem Karakullukçu kimdir?

2005 yılında ise televizyon kariyerine devam etmiş ve moda programı sunmuştur. 2006 yılında Atv ekranlarında izlediğimiz Sıla isimli dizide Mehmet Ali Alakurt ile başrolde oynamıştır. Bu dizi ile adını televizyon dünyasında da duyurmuştur. 2009 yılında ise Ezel adlı dizide Eyşan isimli karakteri canlandırmıştır. 2010 yılında Cem Yılmaz’ın Vahşi Batı filminde Mary Lou karakterini canlandırmıştır. Ardından sinema dünyasında da birkaç filmde rol almıştır.

Cansu Dere Eşi

Cansu Dere eşi diye merak ediyorsanız, oyuncu ve manken güzelimiz medyadaki birçok isimle birlikte olsa da henüz evlenmemiştir. Bu isimlerin başında ünlü komedyen Okan Bayülgen, Cem Yılmaz ve Cem Aydın gelmektedir.

Cansu Dere Nereli?

Cansu Dere nereli diye sorarsanız Ankara’da doğan oyuncu aslen Yunanistan göçmenidir. Oyuncu ve manken olan Cansu Dere aynı zamanda ülkemizi yurt dışında birçok organizasyonda temsil etmiş bir isimdir. Paris’te 2002 ve 2003 yıllarında birçok defilede podyumda yer aldı. Manken ve model olan güzelimiz aynı zamanda dünyaca ünlü birçok fotoğrafçı ile de birlikte çalışmıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Aziz Sancar Kimdir? Kısaca Hayatı

Cansu Dere Boyu

Cansu Dere boyu 1,76’dır. Aynı zamanda ideal vücut ölçüleri olan 85-59-60 ölçülerindedir. Mankenli, modellik ve oyunculuk yapan tescilli güzelimiz birçok markanın da yüzü olarak kariyerini pekiştirmiş bir isimdir. Aynı zamanda televizyon dizileri arasında hepimizin bildiği Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Firuze karakterini canlandırmıştır.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak