Kimdir?

Bora Akkaş Kimdir?

Trt 1 de yayınlanan dengi dengine dizisi ile dikkatleri üzerine çeken Bora Akkaş kimdir. Bora Akkaş 12 Ekim 1990 yılında doğmuştur. Aslen İstanbullu’dur. Oyunculuk eğitimini İstanbul şehir tiyatrolarında almıştır. Oyunculuk eğitimi sayesinde hayatı tamamen değişmiştir. Oyunculuk yapmadan önce hayatını müzisyen olarak geçirmiştir. 6 yıl boyunca bir grupta gitaristlik yapmıştır.

Bora Akkaş Dizileri

Her yıl bir dizi veya film de rol almıştır. İlk oyunculuk yaptığı film ise gönlümdeki köşk olmasa’dır. İlk dizisi ise unutma beni’dir. İlk dizisinde Sergen karakterine hayat vermiştir. Avrupa yakası, yağmur zamanı, dişi kuş, küçük kıyamet, son tercih, cesaretin var mı aşka, adab-ı muaşeret, geniş aile, kaledeki yalnızlık, memleket meselesi, çalgı çengi, annem uyurken, kaos örümcek ağı, taş mektep, bebek işi, herşey yolunda merkez, yüksek giriş, boynu bükükler, ruhumun aynası, annemin yarası, geniş aile: yapıştır, kocan kadar konuş, kocan kadar konuş: diriliş, öğrenci işleri, geniş aile: her türlü, çifte saadet, ay lav yutuu, dayan yüreğim, aslan ailem, hürkuş: göklerdeki kahraman dizileri ve filmlerinde rol almıştır. En son dizisi dengi dengine de mert karakterine hayat verir. Rol arkadaşları Murat Kekilli, Su Kutlu, Baran Can Eraslan, Altan Erkekli ve Şinasi Yurtsever’dir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Biran Damla Yılmaz Kimdir?

Bora Akkaş Ödülleri

Oyunculuğa ilk adım attığı gönlümdeki köşk olmasa filmindeki Osman karakteri ile 39. Antalya film şenliğinde jüri özel ödülünü almıştır. Oyunculuk için bu ödül hayatında önemli bir yeri vardır.

Bora Akkaş Özel Hayatı 

Bora Akkaş boy oranı 1.78 cm’dir. Oyunculuk yaparken tiyatro hayatına da başlamıştır. 2013 yılında craft tiyatro da kabin oyununda yer almıştır. Bora Akkaş eşi de oyuncudur. Eşinin ismi ise Seda Türkmen’dir. Bora Akkaş’ın eşi bir çok dizi de rol almıştır.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak