The title of the page
Eğitim

Birinci Sınıf Öğretmenleri

Öğretmenler odasında birinci sınıf öğretmenleri hemen fark ediliyor. Nasıl mı? Bir defa pek sık öğretmenler odasına uğramazlar, zamanları olmadığından Yüzleri sürekli asıktır. Bu, ‘çocuklar okuma yazmayı iyi nasıl öğrenir’in yüz asıklığıdır. Az da olsa güldüklerini görürsünüz ama kaygıyla karışık.

Birinci Sınıf Öğretmenleri

Okul açılalı birkaç hafta olmuştur.
-Dikte yaptım, çoğu söylediğimi doğru yazamıyor, diyor yirmi yılı geride bıraksa da.
Öteki birinci sınıf öğretmeni:
-Benimkiler de, der.
Öteki sesini çıkarmaz ama sevinir. Neden mi? O sadece kendi sınıfındakileri söylediklerini kusursuz yazamadıklarını sanıyordu.
Arkadaşlarına çaktırmadan, “Oh” çekiyor. Merdivenleri koşa koşa çıkıyor sınıfa.
“Bu iş böyle oluyor” diye düşünüyor.

Bunu da Okuyabilirsin...  Federesyon ve konfederasyon karşılaştırılması

Sosyal paylaşım sitelerinde öğretmen

Birinci sınıf öğretmenlerinin oluşturduğu sosyal paylaşım sitelerine gelince… Dertleşme ve yaptıklarını paylaşmanın yanında bir sıkıntı atma yeri olarak da görebilirsiniz. “Hangi harftesiniz” diye soranları, yaptıkları etkinlikleri kıskançlıktan uzak, alçak gönüllü ve cömertçe bir şekilde paylaşanlar… bir nebze de olsa bu sınıfı okutan öğretmenleri gülümsetebiliyor. Buradaki paylaşımlarda kimileyin hiçbir yardımcı kaynakta bulamayacağınız etkinliklerle de karşılaşıyoruz.

Nerede, kaç lira?

Bu arada hangi araç gereç nereden, nasıl ve kaç liraya alınır reklamları da araya giriyor. Okuma yazma öğrenen öğrenciye ne verilecek, nasıl bir rozet takılacak… gibi bir sürü ürün. Bu da başlı başına bir iş alanı. Bir başka yönüyle onlar da birinci sınıf öğretmenlerine yardımcı olmaya çalışmıyorlar mı?

Bunu da Okuyabilirsin...  18 Mart Çanakkale Zaferi, Anlam ve Önemi

Tatil sıkıntısı

Eee.. Günler su gibi akıyor ve öğrenciler okuma yazmaya geçmeye başlıyorlar. Bir rahatlık bir rahatlık diyeceğimi sanmayın. Bu kez de aman okul kapanmadan okuma yazmayı iyice oturtalım kaygısıyla ha babam de babam yola koyuluyorlar.
Sonra…

Sitemizin Uygulaması Google Play'de Birinci Sınıf Öğretmenleri 1 – google play indir e1608493225897
Test ve Deneme Çözme Uygulamamız Google Play'de Birinci Sınıf Öğretmenleri 1 – google play indir e1608493225897

Sonrası tatil! Birinci sınıf öğretmeninin işi bitti mi? Hayır! Bu kez de okuma yazmayı unutabilecek öğrenciler hesaplanmaya başlıyor.
Bazen, “Aman en fazla 2. sınıfın başında okuma yazmayı bir kez tekrar ederiz” diyerek kendilerini rahatlatmaya çalışıyorlar. Ama içlerinden okul açılıp da çocuğu okutuncaya kadar geçmiyor.
Birinci sınıf öğretmenlerine kolaylıklar dileyerek selam gönderiyorum.


Mustafa ASLAN

Yorumlar

YorumlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu