The title of the page
Bir Demet Hisse

Bir başarı öyküsü: Erşan Yılmaz ve Bordo Mavi Balık

Seyyar satıcılık ile başlayan ve ünlü bir restorana uzanan başarı hikayesi…

Trabzon’da restoran işleten ve ününü ülke sınırlarının dışına çıkartmayı başaran Erşan Yılmaz’ın dikkat çeken bir başarı hikayesi var.

Balıkçılığa 1995 yılında el arabasıyla seyyar satıcı olarak başlayan Erşan Yılmaz hem ailesine destek olmak hem de okul harçlığını çıkartmanın derdindeydi. Her seyyar satıcı gibi o da zabıtalarla köşe kapmaca oynamıştı. Kendi ifadesiyle ekmek parası için karakolluk bile olmuştu. Abisinin yanında balıkçılık yapan Erşan Yılmaz’ın hikayesi ünlü bir restorana sahibi olmaya kadar uzanacaktı.

Sadece balık satmayan Erşan Yılmaz; inşaat işçiliği, ayakkabı boyacılığı, garsonluk gibi birçok işi de yaptı. Yani deyim yerindeyse ekmeğini taştan çıkartıyordu.

Bunu da Okuyabilirsin...  Devrim Otomobili'nin Hikayesi

1995 yılından 2010 yılına kadar kazandığı para ile kendisine ve ailesine yeten Yılmaz, 2010 yılında belediyenin “seyyar balıkçılığı bitireceğiz” kararı üzerine bambaşka bir hikayenin başlangıcını yaşadı. Dükkan açma kararı alan Erşan Yılmaz, babasının “3 kuruş paran var. Onu da buraya mı yatıracaksın?” söylemine karşın kafasına koyduğunu yaptı. Seyyar balıkçılık ile başlayan hikaye, iki masalı bir dükkan ile devam etti. Rağbet gören mütevazı dükkanını büyüten Yılmaz, şimdilerde 25 kişinin ekmek kazandığı ünlü bir restoran haline geldi.

Günümüz itibariyle Erşan Yılmaz’ın sahibi olduğu Bordo Mavi Restoran gerek ülkemizin gerekse dünyanın dört bir yanından müşteri ağırlamaktadır.

Sitemizin Uygulaması Google Play'de Bir başarı öyküsü: Erşan Yılmaz ve Bordo Mavi Balık 1 – google play indir e1608493225897
Test ve Deneme Çözme Uygulamamız Google Play'de Bir başarı öyküsü: Erşan Yılmaz ve Bordo Mavi Balık 1 – google play indir e1608493225897

Bunu da Okuyabilirsin...  Huma Kuşu Türküsü Ve Hikayesi

Yorumlar

Yorumlar
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu