Seyyar satıcılık ile başlayan ve ünlü bir restorana uzanan başarı hikayesi…

Trabzon’da restoran işleten ve ününü ülke sınırlarının dışına çıkartmayı başaran Erşan Yılmaz’ın dikkat çeken bir başarı hikayesi var.

Balıkçılığa 1995 yılında el arabasıyla seyyar satıcı olarak başlayan Erşan Yılmaz hem ailesine destek olmak hem de okul harçlığını çıkartmanın derdindeydi. Her seyyar satıcı gibi o da zabıtalarla köşe kapmaca oynamıştı. Kendi ifadesiyle ekmek parası için karakolluk bile olmuştu. Abisinin yanında balıkçılık yapan Erşan Yılmaz’ın hikayesi ünlü bir restorana sahibi olmaya kadar uzanacaktı.

Sadece balık satmayan Erşan Yılmaz; inşaat işçiliği, ayakkabı boyacılığı, garsonluk gibi birçok işi de yaptı. Yani deyim yerindeyse ekmeğini taştan çıkartıyordu.

İlginizi Çekebilir.  Kahvenin keşfi ve hikayesi

1995 yılından 2010 yılına kadar kazandığı para ile kendisine ve ailesine yeten Yılmaz, 2010 yılında belediyenin “seyyar balıkçılığı bitireceğiz” kararı üzerine bambaşka bir hikayenin başlangıcını yaşadı. Dükkan açma kararı alan Erşan Yılmaz, babasının “3 kuruş paran var. Onu da buraya mı yatıracaksın?” söylemine karşın kafasına koyduğunu yaptı. Seyyar balıkçılık ile başlayan hikaye, iki masalı bir dükkan ile devam etti. Rağbet gören mütevazı dükkanını büyüten Yılmaz, şimdilerde 25 kişinin ekmek kazandığı ünlü bir restoran haline geldi.

Günümüz itibariyle Erşan Yılmaz’ın sahibi olduğu Bordo Mavi Restoran gerek ülkemizin gerekse dünyanın dört bir yanından müşteri ağırlamaktadır.

Bu Yazı Ne Kadar Faydalı Oldu?
Bu Yazı Faydalı İse Puanlayabilirsiniz!
[Toplam: Ortalama: ]
İlginizi Çekebilir.  Kayıp Kıta ”MU”

Yorumlar

Yorumlar