Kimdir?

Bergüzar Korel Kimdir?

Bergüzar Korel sevgilisi kim ya da eşi varsa eşi kim sorularına dizi arkadaşı Halit Ergenç İle nikah masasına oturarak verdi. Genç oyuncu Ergenç ile “Binbir Gece” dizisinde tanışıp kısa bir süre arkadaşlık yaptıktan sonra mutlu beraberliğe ilk adımını attı. Ali ismini verdikleri bir oğulları dünyaya geldi. Türk sinema ve tiyatro alanında başarılı projelere imza atan Korel birçok dizide başrol oyuncusu alarak birçok kez altın kelebek ödülüne layık görüldü.

Birçok dizide kadın başrol oyuncusu olarak karşımıza çıkan ve kaliteliği oyunculuğu ile takdir toplayan Bergüzar Korel başarıdan başarıya koşmaktadır. Popülerliğini her geçen gün arttıran Bergüzar Korel kaç yaşında olduğu ise merak konusudur. Sevenleri güzel oyuncuyu en çok ünlü Yeşilçam oyuncuları olan annesi ve babası aracılığı ile tanımaktadır. Son dönemlerin aranan yüzü olan Bergüzar Korel özel hayatındaki mutluluğu ile de herkesi kıskandırmaya devam ediyor.

Güzel Oyuncu Bergüzar Korel’in Hayatı

Yetenekli oyuncu Korel 27 Ağustos 1982 yılı İstanbul doğumludur. Babası ünlü sinema oyuncusu Tanju Korel ve annesi ünlü artist Hülya Darcan’ın kızı olarak dünyaya gelmiştir. İlköğretimini Mahalle Okulu Nilüfer Hatun İlkokulunda bitiren oyuncu Korel, liseyi Yıldız Kolejinde bitirmiştir. Kolejden mezun olduktan sonra ise Mimar Sinan Üniversitesi Devlet konservatuarı Tiyatro bölümüne devam etmiştir. Bergüzar Korel nereli sorusuna ise İstanbul yanıtı verilebilir. Fiziki yapısı nedeniyle de Üniversiteye başlamadan önce voleybol dalı ile ilgilenmiştir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Çukur Vartolu Kimdir? Erkan Kolçak Köstendil kimdir?

Bergüzar Korel’in Eşi Ve Özel Hayatı

Bergüzar Korel sevgilisi kim  sorularına dizi arkadaşı Halit Ergenç İle nikah masasına oturarak verdi. Genç oyuncu Ergenç ile “Binbir Gece” dizisinde tanışıp kısa bir süre arkadaşlık yaptıktan sonra mutlu beraberliğe ilk adımını attı. Ali ismini verdikleri bir oğulları dünyaya geldi. Türk sinema ve tiyatro alanında başarılı projelere imza atan Korel birçok dizide başrol oyuncusu alarak birçok kez altın kelebek ödülüne layık görüldü.

Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

İlk olarak dönüm noktası Binbir gece dizisi olan Bergüzar Korel İlk olarak güzelliği ve hanımefendiliği ile dikkatleri üzerine topladı. Birçok tiyatro oyununda yardımcı oyuncu olarak sahne tozunu yutarken, dizi dünyasına hızlı bir giriş yaptı. İlk dizisi 1998 yılında yayımlanan Kırık Hayatlar oldu. Ayrıca Kuva-yi Milliye isimli oyunda rol aldı. O sırada gelen teklifler üzerine Yabancı oyuncu Nicole Kidmnan ve TomHanks’inoyuncu koçluğunu yaparak çıtasını bir üst seviyeye taşıdı. 2005 yılında ise Kurtlar Vadisi: Irak filminde rol aldı. Son olarak ise “Vatanım Sensin” dizisinde Feride rolü ile karşımıza çıktı.

Bunu da Okuyabilirsin...  Kristof Kolomb Kimdir? Hayatı

 

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak