Kimdir?

Begüm Akkaya Kimdir?

Begüm Akkaya, Son dönemlerde magazin gündemini oldukça sık bir şekilde işgal eden Begüm Akkaya’nın biyografisi ve hayatı. Begüm Akkaya 08.02.1991 yılında İstanbul’da doğmuştur. Güzel oyuncu son olarak İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun olmuştur. Bitirdiği bölüm ise Tiyatro Ana Sanat Dalı’dır.

Begüm Akkaya Nereli

Peki, Begüm Akkaya nereli 1991 yılında İstanbul’da doğan genç oyuncu, baba tarafından aslen Giresunlu, anne tarafından ise aslen Irak Bağdat göçmenidir ancak İstanbul’da doğmuştur.

Begüm Akkaya Boyu

28 yaşındaki güzel oyuncu Begüm Akkaya boyu 1.63 cm, kilosu ise 55’tir. Begüm Akkaya kova burcu ünlülerinden birisidir. Film ve dizilerde rol alan başarılı bir oyuncudur.

Bunu da Okuyabilirsin...  Seda Akman Kimdir?

Begüm Akkaya’nın Oynadığı Diziler

İlk olarak 2005 yılında Beşinci Boyut isimli dizide yer alan genç oyuncu, daha sonra 2006 yılında Doktorlar ve Yeşeren Düşler isimli dizilerde rol almıştır. 2008 yılında Kendi Okulumuza Doğru adlı dizide oynayan güzel yıldız, 2009 yılında çok ses getiren, Kapalı Çarşı isimli dizi de Dilek karakterini canlandırmıştır.

Bu dizi de usta oyuncular Nejat İşler ve Olgun Şimşek ile birlikte oynayan oyuncu, 2013’te Bugünün Saraylısı dizisinde Feride ve 2017 yılında Aşk ve Gurur isimli dizide Elif karakterlerini canlandırmıştır. Güzel oyuncu en son olarak Kanal D’nin yeni dizisi Altınsoylar’daÜmmü Altınsoy karakterine hayat veriyor.

Begüm Akkaya’nın Rol Aldığı Filimler

Begüm Akkaya, 2008 yılında Aşk Tutulması, 2010 yılında 72. Koğuş adlı sinema filmlerinde oynamıştır. 2012 yılında oynadığı Kuma adlı film ile büyük beğeni toplayan oyuncu 2013 yılında Mavi dalga isimli filmde de yer almıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  İbn-i Haldun Kimdir? Kısaca Hayatı ve Eserleri

Begüm Akkaya Sevgilisi

Güzel oyuncu Begüm Akkaya sevgilisi ise kendisi gibi oyuncu olan ve en son Yasak Elma adlı dizide oynayan yakışıklı oyuncu Serkan Rutkay Ayıköz’dür.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak