Kimdir?

Ayça Erturan Kimdir?

Yer aldığı projelerde alnının akıyla çıkan ve ayrıca sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla da olay yaratan Ayça Erturan kaç yaşında olduğu ise merak edilmektedir. Sevilen oyuncu 1 Ağustos 1983 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da bitirdi. Annesi ev hanımı babası ise bankacı olan oyuncu sade bir evin şımarık ve tatlı bir kız çocuğu olarak büyüdü. Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünden mezun olduktan sonra aynı zamanda Pera Güzel Sanatlar’da oyunculuk eğitimi aldı.

Ekranların her zaman gülen yüzü Ayça Erturan kimdir. Birçok dizide önemli rollerde görev alan Erturan son olarak Fox TV ekranlarında yayınlanan ve tüm Türkiye tarafından sıklıkla izlenen “Kadın” dizisinde “Yeliz” karakterini canlandırmaktadır. Özellikle samimi ve güler yüzlü olmasıyla dikkatleri üzerine çeken Ayça Erturan’ın hayatı hakkında bilinmeyenler…

Ayça Erturan Biyografi

Yer aldığı projelerde alnının akıyla çıkan ve ayrıca sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla da olay yaratan Ayça Erturan kaç yaşında olduğu ise merak edilmektedir. Sevilen oyuncu 1 Ağustos 1983 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da bitirdi. Annesi ev hanımı babası ise bankacı olan oyuncu sade bir evin şımarık ve tatlı bir kız çocuğu olarak büyüdü. Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünden mezun olduktan sonra aynı zamanda Pera Güzel Sanatlar’da oyunculuk eğitimi aldı. İlk televizyon deneyimini ise Avrupa Yakası ile olmuştur. Birçok dizi ve filmde oynayan ve halkın takdirini toplayan Erturan BKM çok güzel hareketler bunlar projesinde oyunculuğunu perçinlemiştir. Ayrıca birçok reklam filmiyle de ekranlarda olmuştur.

Bunu da Okuyabilirsin...  Şeyma Subaşı Kimdir?

Rol Aldığı Projeler

Tiyatro ve oyunculuk adına kaliteli bir eğitim almış olan Ayça Erturan Okulu bitirir bitirmez bazı görevler üstlenerek oyunculuğunu pekiştirmiştir. Farklı bir yapısı olması sebebiyle genelde komedi projelerinde değerlendirilmiştir. Özellikle MKM mutfakta dillere destan oyunculuğu ile kendini kanıtlamayı başarmış ender kadın oyunculardan biridir. Fraklı tarzı ve değişik gülüşü ile yapımcılar tarafından aranan bir isimdir.

 • Avrupa Yakası(Banu)
 • Bir Demet Tiyatro( Ayça)
 • Çok Güzel Hareketler Bunlar(Ayça)
 • Neşeli Hayat
 • Çok film Hareketler Bunlar
 • Bu kurabiye Masalı
 • Yağmurdan Kaçarken
 • Aşk Nerede
 • Evli ve Öfkeli
 • Mahalle Aşkına
 • Kadın

Ayça Erturan’ın Özel hayatı

Güzel oyuncu Erturan 1.70 boyunda 60 kilodur. Ayça Erturan sevgilisi kim soruları da 2014 yılında son bulmuş oldu. Başak burcu olan oyuncu 2014 yılında (Merhum)Levent Kırca’nın oğlu Oğulcan Kırca ile dünya evine girdi. Daha öncesinde ise sakin bir özel yaşamı olan Erturan, mutluluğu Kırca ile bulmuş halen evli ve huzurlu bir yaşam sürmektedir.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak