Kimdir?

Aslıhan Gürbüz kimdir? Yaşı ve kilosu kaçtır?

Ufak Tefek Cinayetler dizisinde rol alan Aslıhan Gürbüz kimdir? Yahçi Cazibe dizisiyle tanılan güzel oyuncu Aslıhan Gürbüz aslen nerelidir ve kaç yaşındadır?

Ufak Tefek Cinayetler dizisinde rol alan Aslıhan Gürbüz kimdir? Yahçi Cazibe dizisiyle tanılan güzel oyuncu Aslıhan Gürbüz aslen nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte hayranları tarafından kilosu ve biyografisi merak edilen Aslıhan’ın hayatı

Aslıhan Gürbüz Kimdir

Ekranların güzel oyuncusu Aslıhan Gürbüz 16 Şubat 1983 tarihinde Çanakkale’de dünyaya gelmiştir. Babası aslen Eskişehir’in Seyitgazi ilçesindendir fakat işi nedeniyle Aslıhan Gürbüz 5 yaşındayken Bursa İnegöl’e taşınmışlardır. Çok geçmeden de baba Turgut Gürbüz burada hayatını kaybetmiştir.

Oyuncu ilköğretimini Bursa İnegöl Müşerref Muzaffer Samda İlköğretim okulunda almıştır. Daha sonra lisede meslek lisesi seçerek burayı bilgisayarlı muhasebe bölümünde tamamlamıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Şifanur Gül Kimdir?

Üniversite yıllarında şimdiki mesleğine adım atıp Konya Selçuk Üniversitesi Konservatuvar tiyatro bölümünü bitirmiştir. Okulun son yılında bir trafik kazası geçirerek 5 ay yatağa bağlı olarak yaşamıştır.

Aslıhan Gürbüz Eşi

Güzel oyuncu 2011 yılında kendisi gibi oyuncu olan Kerem Kupacı ile evlenmiştir ve 2014 yılında ikili yollarını ayırmıştır. Yani şuan için Aslıhan Gürbüz evli değildir. Aslıhan Gürbüz’ün boyu 1,65 kilosu ise 60’dır

 Oyunculuk Kariyeri

Oyunculuk sektörüne ilk girişi 2009 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan senaryosunun Meral Okay’a ait olduğu, yapımcılığının Timur Savcı tarafından yapıldığı  yönetmen koltuğunda ise Ulaş İnaç’ın oturduğu ‘Bir Bulut Olsam’ adlı dizide rol almıştır. Bu projede başroller Engin Akyürek, Engin Altan Düzyatan, Melisa Sözen ve Meral Okay ile birlikte rol almıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Kemal Tahir Kimdir? Kısaca Hayatı, Eserleri ve Edebi Kişiliği

Daha sonra 2010-2012 yılları arasında 2 sezon süren ATV ekranlarında seyirciyle buluşan Türk usulü sit-com olan ‘Yahşi Cazibe’ isimli dizide Azerbaycanlı Cazibe’yi canlandırmıştır. Bu dizide başrolü Hakan Yılmaz ile paylaşıp diğer rol arkadaşları ise Bekir Aksoy,Sezai Aydın, Gökçe Özyol gibi başarılı oyunculardı.

Burada sergilemiş olduğu başarılı oyunculukla 2011 yılında 38.Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülüne layık görülmüştür. Yine aynı yıl içinde Antalya’da düzenlenen Televizyon Ödülleri’nde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülünün sahibi olmuştur. Aynı yıl içinde aynı projeyle 3.ödülünü Ayaklıgazete.com ‘un düzenlediği Yılın Televizyon Yıldızları ödül töreninde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülünü almıştır.

Ardından 3 yıl kadar ekranlara ara veren güzel oyuncu ekranlara 14 Ocak 2014’de Kanal D’de yayın hayatına başlayan ‘Zeytin Tepesi’ isimli dizide başrol oyuncusu olarak dönüş yapmıştır. 

Bunu da Okuyabilirsin...  Hamza Dağ kimdir? Aslen nereli biyografisi?

Bu dizide başrolleri Tayanç Ayaydın, Atilla Saral, Zerrin Sümer, Salih Bademci, Ayça Varlıer,Haldun Boysan ve Hakan Karahan gibi başarılı oyuncularla paylaşmıştır. Sonrasında 2015 yılında Muhteşem Yüzyıl Kösem ve 2017 yılında Bodrum Masalı gibi dizilerde kısa süreli oyunculuklar sergilemiştir.

Başarılı oyuncu Aslıhan Gürbüz şimdilerde ekranların fenomen işlerinden Star Tv’de yayınlanan Ufak Tefek Cinayetler dizisinde 4 kadın başrolden birini canlandırmaktadır. Bu diziyle geniş kitlelere ulaşan oyuncu oynadığı Merve karakteriyle adeta oyunculuğunun zirvesini yaşamaktadır.

Aslıhan Gürbüz’ün Fotoğrafları

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak