Kimdir?

Aslı Altaylar Kimdir?

Rol aldığı Akasya Durağı isimli diziyle adını duyuran Aslı Altaylar kimdir Öncesinde de çeşitli yapımlarda yer alan Aslı Altaylar hakkında detaylı bilgiler; Aslı Altaylar 21 Ekim 1980 yılında Rize’de dünyaya gelmiştir. Aslı Altaylar boyu 1,65 cm’dir. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden eğitim alan oyuncu canlandırdığı rollerle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Aslı Altaylar Kimdir ve Kaç Yaşında?

Akasya Durağı isimli diziyle tanınan oyuncu Aslı Altaylar kaç yaşında merak edenler olmaktadır. Oyuncu Aslı Altaylar 39 yaşındadır. Aslı Altaylar oyunculuk kariyerine 1995 yılında yayınlanan ve büyük ses getiren Çiçek Taksi isimli diziyle başlamıştır. Sonrasında da sırasıyla Ayrılsak da Beraberiz, Tatlı Hayat, Yabancı Damat, Arka Sokaklar, Akasya Durağı, Gülümse Yeter ve Bizim Hikaye gibi dizilerde çeşitli rollerde yer almıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Reşat Nuri Güntekin’in Hayatı ve Eserleri

Oyuncu diziler dışında çeşitli sinema filmlerinde de oynamıştır. Oynadığı sinema filmleri arasında Ali’nin Sekiz Günü, Kanunsuzlar, Ketenpere ve Yalan Dolan isimli sinema filmleri yer almaktadır. Oyuncu son olarak 2019 yapımı Yalan Dolan isimli sinema filminde yer almıştır ve oyuncuya Şafak Sezer, Çetin Altay ve Burcu Binici gibi isimler eşlik etmiştir.

Aslı Altaylar Sevgilisi

Yabancı Damat dizisinde Ayfer karakterine hayat veren oyuncu Aslı Altaylar kendisi gibi oyuncu olan Orhan Eşkin ile evlidir. Çift Kanunsuzlar ve Ali’nin Sekiz günü isimli sinema filmlerinde beraber oynamışlardır.

Aslı Altaylar Nereli?

Ekranların sevilen yüzleri arasında yer alan Aslı Altaylar nereli olduğu merak ediliyor. Aslı Altay Rizeli oyuncularımızdandır. Yer aldığı dizilerle dikkatleri üzerine çeken Aslı Altaylar dizi dışında İstanbul Devlet Tiyatrolarında da yer alıyor. Oyuncu 2019 yılında ilk Müslüman kadın oyuncuları arasında yer alan Bedia Muhavvid anısına verilen 25. Bedia Muhavvid Ödül töreninde ödül kazanmıştır,

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak