Kimdir?

Asena Tuğal Kimdir?

Afilli Aşk dizisi ile Ekranlara gelecek olan güzel oyuncu Asena Tuğal kimdir. Gösterdiği Performans ile birlikte büyük bir yankı uyandıran Asena Tuğal başarılı bir manken olmasına rağmen oyunculuğu da bir hayli uzmandır.

Afilli Aşk dizisi ile Ekranlara gelecek olan güzel oyuncu Asena Tuğal kimdir. Gösterdiği Performans ile birlikte büyük bir yankı uyandıran Asena Tuğal başarılı bir manken olmasına rağmen oyunculuğu da bir hayli uzmandır.

Asena Tuğal  Kimdir Ve Sevgilisi Kim?

Asena Tuğal, 1984 yılının ocak ayında İstanbul ilinde doğmuştur. Terazi burcuna sahiptir. Gözlerinin rengi kahverengidir.

Asena Tuğal boyu 1,75 ve kilosu ise 55 kilogramdır. Asena Tuğal sevgilisi olan kişi, oyuncu ve ses sanatçısı Şahin Irmak‘tır. Beş yıl sevgili olarak devam etmişlerdir. Asena Tuğal beş senelik bir flörtten sonra 2018 yılında oyuncu Şahin Irmak ile evlenmiştir. Asena Tuğal eşi Şahin Irmak ise Çok Güzel Hareket Bunlar adlı komedi showunda yer almaktadır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Bulut Duman Kimdir?

Asena Tuğal Eğitimi

Asena Tuğal’in babası kamu da çalışan bir devlet memuru olduğu için Türkiye’ nin çeşitli illerinde görev yapmasından ötürü ilk, orta ve lise öğrenimini çeşitli illerde görmüştür ancak lisans eğitimini Boğaziçi üniversitesinde lisans eğitimini başarılı bir sekilde tamamlamıştır.

Asena Tuğal’ in İş Hayatı

Asena Tuğal çeşitli TV kanallarında haber sunumları yapmış ve Miss Turkey yarışmasına başvuruda bulunmuş, dördüncü olarak mankenlik kariyerine başlamıştır. Akabinde Miss İnternational yarışmasına katılarak Miss Smile ödülünü kazanmıştır.

Mankenlik kariyerinden sonra ilk olarak Ömre Bedel adlı dizi de oyunculuk deneyimini yaşamış olup Kertenkele, Şeref Meselesi, Filinta, Tozlu Yollar, Aldırma Gönül ve Öğretmen Kemal adlı dizilerde başarılı bir şekilde rol almış hatta rollerinin hakkını vermiştir. Usta oyunculardan olumlu eleştiri almış bunun sonucu olarak kendisine olan güveni bir kat daha artmıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Hamza Dağ kimdir? Aslen nereli biyografisi?

TRT TV ekranlarında yayınlanan polisiye ve gençlik dizisi olan Lise Devriyesi dizisinde rol almıştır. Dizideki rol arkadaşları ise Mehmet Ozan Dolunay, Bahar Şahin, İsmail Ege Şaşmaz ve Doğan Akdoğan ile beraber başrolü paylaşmakta olup dizide Seda karakterini canlandırmıştır.

Son olarak afilli aşk adlı dizide başrol oyuncu olarak yer almaktadır. Spor alanında da başarılı olan Asena Tuğal kürek sporunda uluslararası dereceleri bulunmakla birlikte tekvando sporunda da siyah kuşağı hak kazanmıştır. Hatta ülkemizi geçmiş yıllarda milli takım kadrosunda temsil etmiştir. Oyunculuğa devam etmektedir.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak