Diğerleri Kimdir?

Arzu Sabancı Kimdir?

Kendi şirketini kuran başarılı iş kadını Arzu Sabancı oldukça merak edilen iş kadınları arasındadır. Arzu Sabancı 7 Eylül 1965 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Arzu Sabancı boyu 169 santimetre uzunluğundadır. Arzu Sabancı 57 kilo ağırlığındadır. Arzu Sabancı’nın burcu başaktır. Arzu Sabancı babası kimdir sorusunun cevabını Hacı Sabancı’dır. Arzu Sabancı daha çok sosyal sorumluluk projelerine vermiş olduğu destekler ile herkes tarafından tanınmaktadır.

Arzu Sabancı’nın Eğitim Hayatı

Arzu Sabancı Ankara Üniversitesinde Arkeoloji bölümü okumuş ve başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Daha sonrasında da 2004 yılında kendi kurmuş olduğu şirketi yönetmiş ve çeşitli markalar için koleksiyonlar hazırlamıştır. Bir süre sonra da kendi şirketini başarılı Pinko markası ile birleştirme kararı almıştır. Bir marka yapıp 2008 yılında markasını İtalyan PinkoMarkasına dahil etmiştir. Ayrıca 1997 yılında bu markanın reklam filminde de yer almıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Kemal Tahir Kimdir? Kemal Tahir Hakkında Her Şey

2000 yılında da büyük bir başarıya imza atmıştır. ArcadiaGroup bünyesindeki 6 farklı markayı Türkiye’ye kazandırmıştır. 2015 yılında PİNKO markası için İlkbahar ve yaz için kapsül koleksiyonlar ortaya çıkarmıştır. Birçok marka için özel kapsül koleksiyonlar üretmiştir. Ve şirketi hariç Mikader ve Epos7 derneklerinin kurucusudur. Ayrıca Ankara’da kurulmuş olan Giysa markası ile de çalışmalarına devam etmektedir.

Arzu Sabancı Evli Mi?

Arzu Sabancı 21 yaşında yani 1986 yılında Ömer Sabancı ile hayatlarını birleştirmişlerdir. Bu evlilikten de 3 tane oğulları olmuştur. Adları Hacı Sabancı, Hakan Sabacı ve Kerim Sabancı’dır. Hacı Sabancı 1987 yılında doğmuştur ve şu an 32 yaşındadır. Diğer oğlu Hakan Sabancı ise 1991 yılında doğmuştur, 28 yaşındadır. Kerim Sabancı ise 1996 yılında doğmuştur ve 23 yaşındadır. Arzu Sabancı’nın oğullarının üçü de henüz evlenmemiştir.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak