Genel Kültür

Anneler Günü İçin En Özel, En Sürpriz Hediye Nedir?

2020 Yılı Anneler Günü 10 Mayıs Pazar günü. Anneler Günü için en özel, en sürpriz hediyeleri sizler için seçtik.

Annelerimiz çok özel ve çok önemli insanlardır. Onların hoşuna giden şeyse biz çocuklarının mutlu olmasıdır. Biz mutluysak geriye bunu annelerimizle paylaşmak kalır.  Onlar için önemli olan zamanlarda bunu hatırlayarak, değer vererek pekiştirmeliyiz. Doğum günlerinde, babamızla evlilik yıl dönümlerinde veya onları mutlu kılan günleri anımsayarak ve bunu belli ederek mutlu edebiliriz. Anneler Günü ise daha farklı bir durumdur.  Unutmak mümkün değildir. Bu nedenle Anneler Gümü için daha itinalı bir davranış içine girmeli, onun gerçekten hoşuna gidecek bir kutlama etkinliği düzenlemeliyiz. Tabi ki bu etkinlikte Anneler Günü hediyesi başka bir anlam ifade edecektir. Keza her insan hediye (armağan) almak ister. Hediye vermenin en net anlamı ise karşılık beklenmeden verilmiş olmasıdır.
el işi anneler günü hediyesi

Bunu da Okuyabilirsin...  2018'İn En Çok İzlenen Filmleri

Anneler Günü İçin Hediye Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Hediyeler genellikle maddi değeri ifade etse de manevi olan, kişiye mutluluk veren durumlar da vardır. Manevi yönü olan hediyelerin de içten bir gülümsemeden, abartılı bir ‘seni seviyorum’ a uzanan çeşitleri vardır. Bir başarı haberi, bir iyileşme haberi hediye anlamı taşıyabilir. Örneğin torun haberi gibi annemizi mutlu edecek çok önemli bir gelişme anneler gününde bile ona verilecek en sürpriz hediye olacaktır.
Anneler Günü İçin En Özel, En Sürpriz Hediye Nedir?

Gerek maddi, gerekse manevi değer taşısın hediyelerin verilen kişi üzerindeki etkisini bilmek için onu iyi tanımak önemli. Söz konusu anne olunca onu bizden iyi tanıyan olmayacaktır. Onu mutlu edecek şeyi tespit ederken öncelikle onda alacağımız hediyenin aynısından olmaması gerekli. Yine kardeşlerimiz varsa onların aldığı hediyeyle aynı olmaması da önemli. Bunu önlemek için her ihtimale karşı değiştirme fişini cüzdanımızın bir köşesinde bulundurmamız faydalı olacaktır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Göztepe - Sivas Belediyespor maçı ne zaman, hangi kanalda?

Anneler Günü hediyesinin en makbulü, kendimizi ekonomik olarak zora sokmayacağımız bir bütçeyle alınmış olmasıdır. Bundan sonra gelen kriter de annenizin gerçekten ihtiyacı olduğu ürünü öğrenmeniz.  Kendi ellerinizle yaptığınız bir hediyenin de uyandıracağı etki hoştur. Hele de haftalar öncesinden hazırlamaya başladığınız el emeği göz nuru hediye annenize özel olduğunu hissettirecektir. Hediye seçiminde bir diğer önemli husus da annenize aldığınız armağan eğer giysi ise onun ölçüsüne tam uygun olmasıdır. Bu ona verdiğiniz önemi vurgular. 36 numara ayakkabı giyen anneye 39 numara spor ayakkabı hediye etmek pek de hoşluk yaratmayacaktır.

Annelerinize alacağınız armağanın maddi değeri ne olursa olsun, onu sunuşunuz sırasında sergilediğiniz sevgi sözcükleri her şeye bedeldir. Tüm bilgitor ziyaretçilerinin annelerine saygı ve hürmetlerimizi sunuyoruz.

Bunu da Okuyabilirsin...  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü
Anneler Günü Neden Kutlanır? Anlamı ve Önemi

Kaynak:Anneler Günü önümüzdeki yıl 10 Mayıs 2020 tarihinde kutlanacak.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


1 Yorum

  • Annem için en iyi hediyenin kitap olduğunu düşünüyorum. İmzalı kitap için yazar tercihinde zorlanıyorum. Bakalım, karar verince yazarım buraya.

Yorum Bırak