Kimdir?

Aleyna Solaker Kimdir?

İşte son dönemlerde magazin gündemini oldukça sık bir şekilde işgal eden Aleyna Solaker’in biyografisi ve hayatı. Yakın dönemde Kanal D ekranlarında yer bulacak yeni dizilerden biri olan Hizmetçiler’de Çiçek Tuna karakteri ile karşımıza çıkacak olan Aleyna Solaker kimdir.

Aleyna Solaker Kimdir

Güzelliğiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran oyuncu, kariyerine modellik yaparak başlamıştır.

Genç oyuncu 5 Aralık 1994 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Son derece popüler dizilerde rol alan başarılı oyuncu 1.72 cm boyundadır. Mankenlik ve dizi film oyunculuğu alanlarında başarısı ile ön plana çıkmayı başaran güzel yıldız ayrıca, Latin, hip-hop, modern ve oryantal dans türlerinde de çok başarılıdır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Nazlı Bolak kimdir?

Bunun yanında, ilgi duyduğu spor dalları arasında ise buz pateni, dağ kayağı, tenis ve yüzme bulunmaktadır.

Aleyna Solaker Nereli

Oynadığı dizilerdeki başarısı ve güzelliği ile ilgi odağı olan Aleyna Solakernereli ? Güzel ve başarılı oyuncu İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatını da İstanbul’da sürdüren güzel oyuncu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesinin Tiyatro Bölümünü bitirdikten sonra Bilgi Üniversitesinde Tiyatro Bölümünde eğitim hayatını sürdürmüştür.

 

Aleyna Solaker Sevgilisi

Güzel oyuncu Aleyna Solaker sevgilisi ise Berk Boyacıgil ile ilişkisi olduğu öğrenilmiştir. İkilinin Bozcada tatilleri de magazin basınında yer almıştır. Şu an için 26 yaşında olan genç ve başarılı oyuncunun burcu ise Yay burcudur. Hizmetçiler dizisi ile tekrar ekranlarda göreceğimiz Aleyna Solaker, ‘İşte Benim’ isimli bir sinema filminde de rol almıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Aslıhan Karalar Kimdir?

Aleyna Solaker Dizileri

Başarılı oyuncu Aleyna Solaker dizileri noktasında ise, oyuncu ilk olarak 2006 senesinde ‘Kuş Dili’ isimli televizyon dizisinde rol almıştır. Daha sonra 2009 yılında ‘Dersimiz Atatürk’ adlı dizide oynamış ve 2013 yılında Cemre karakterine hayat verdiği ‘Altındağ’ isimli dizi ile ekranlara gelmiştir.

Büyük çıkış yaşadığı dizisi ise Atv ekranlarında izlediğimiz ‘Kırgın Çiçekler’ adlı dizidir. Bu dizide Meral karakteri ile karşımıza çıkan güzel oyuncu şimdi ise ‘Hizmetçiler’ dizisinde Çiçek Tuna karakteri ile ekranlarda yer alacak. Bu dizide yer alan diğer önemli isimler ise Seçkin Özdemir, Deniz Baysal, Algı Eke, Nilay Erdönmez olacak.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak