Kimdir?

Ahu Yağtu Kimdir?

11 Temmuz 1978 tarihinde dünyaya gelen Ahu Yağtu aslen nereli? İzmir Karşıyaka’da doğan ünlü oyuncu bütün çocukluğunu burada geçirdi. Annesi ile babası o küçükken boşandı. Sanat okulunda eğitimini tamamladıktan sonra 14 yaşındayken model olmak için İzmir’den İstanbul’a geldi. 1993 senesinde modellik ile iş hayatına atılan Ahu Yağtu buna ek olarak oyunculuk, stil danışmanlığı ve moda editörlüğü de yaparak birçok dalda yetenekli olduğunu gösterdi. Şahika Tekand Stüdyolarında oyunculuk eğitimi aldı.

Son dönemlerde güzelliği ve oynadığı karakterler ile dikkatleri üzerine çeken Ahu Yağtu kimdir? Sıkça merak edilip araştırılan Ahu Yağtu kaç yaşında? İşte güzel oyuncu hakkında detaylı bilgiler ve merak edilenlerin cevapları.

Ahu Yağtu Biyografisi

11 Temmuz 1978 tarihinde dünyaya gelen Ahu Yağtu aslen nereli? İzmir Karşıyaka’da doğan ünlü oyuncu bütün çocukluğunu burada geçirdi. Annesi ile babası o küçükken boşandı. Sanat okulunda eğitimini tamamladıktan sonra 14 yaşındayken model olmak için İzmir’den İstanbul’a geldi. 1993 senesinde modellik ile iş hayatına atılan Ahu Yağtu buna ek olarak oyunculuk, stil danışmanlığı ve moda editörlüğü de yaparak birçok dalda yetenekli olduğunu gösterdi. Şahika Tekand Stüdyolarında oyunculuk eğitimi aldı. Biri Bizi Gözetliyor adlı yarışma programında sunuculuk yapan ünlü oyuncu pek çok reklam filminde de oynadı. İstanbul’un Bebek ilçesinde Second Chance adlı bir vintage butiği vardır. Halen podyum modelliğini başarılı bir şekilde devam ettirmektedir. Böylece birçok konuda maharetliliği ve başarılarıyla kendinden söz ettirmektedir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Mehmet Fatih Çıtlak Kimdir?

Rol Aldığı Diziler ve Filmler

Birçok dizide rol oynayan Ahu Yağtu 2001 yılın 90-60-90 ile ilk dizi rolünü almış oldu. Daha sonra 2003 yılında Kampüsistan, 2005 yılında Savcının Karısı, 2006 yılında 29-30, 2007 yılında Komiser Nevzat, yine 2007 yılında Kavak Yelleri, 2010 yılında da Aşk ve Ceza, 2011 yılında Bir Çocuk Sevdim ve yine aynı yıl Canım Babam son olarak da 2014 yılında Paramparça dizilerinde oynamıştır. 2010 yılında Aylin Kargı Çatak karakteriyle Bir Avuç Deniz isimli sinema filminde rol almıştır.

Özel Hayatı

Başarıları ile ön planda olan ünlü oyuncunun özel yaşantısı da merak konusu olmuştur. Ahu Yağtu evli mi yoksa sevgilisi var mı sevgilisi kim? Ahu Yağtu ilk evliliğini 22 yaşındayken 2000 senesinde Doğan Akçura ile yaptı. 5 yıl süren bu evlilik boşanma ile sonuçlandı. İkinci evliliğini 2012 senesinde Cem Yılmaz ile yapan güzel oyuncu düğününü Pera Palas Otel’de gerçekleştirdi. Balayı olarak Dubai’yi tercih eden çiftin evlenmeden önce bebek bekledikleri öğrenildi. Doğduğunda Kemal ismini verdiler. Son dönemlerde Hacı Sabancı ile ismi anılmaya başlayan Ahu Yağtu henüz bu konuda bir doğrulama yapmadı.

Bunu da Okuyabilirsin...  Begüm Akkaya Kimdir?

 

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak