Kimdir?

Ahmet Hakan Kimdir? Kaç Yaşında?

Ahmet Hakan,lise dönemlerinde iken, Mavera Dergisi’ne abone olmuştur. İmam Hatip Lisesinde okumuştur ve mezun olmuştur ve bir süre sonra Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okumuştur ve mezun olmuştur. Üniversitedeyken hikayeler yazmaya başlamış ve birkaç tanesi Yedi İklim Dergisi’nde yayınlanmıştır.Okuldan mezun olduktan sonra 1993 ve 1994 yıllarında muhabir olarak TGRT’de çalışmaya başlamıştır.

Sürekli programlar sunarak adından bahsettiren Gazeteci, spiker ve yazar olan Ahmet Hakan kimdir? Merak ediyor iseniz 11 Ağustos 1967 tarihinde Yozgat’ta dünyaya gelmiştir. Ahmet Hakan kaç yaşında? Ahmet Hakan nereli? Ahmet Hakan boyu kaç metre? Diye merak ediyorsanız 51 yaşındadır. Aslen de Yozgatlıdır. Ahmet Hakan’ın boyu 1.70 metredir. Babası Hamdi Coşkun, Silivri Eski Müftülerinden biri olmaktadır. Çocukluğu, babası memur olması dolayısı ile Ağrı, Amasya,Çanakkale ve Balıkesir’de bulunmuş ve bir dönem ikamet etmiştir.

Ahmet Hakan’ın Eğitim Hayatı

Ahmet Hakan,lise dönemlerinde iken, Mavera Dergisi’ne abone olmuştur. İmam Hatip Lisesinde okumuştur ve mezun olmuştur ve bir süre sonra Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okumuştur ve mezun olmuştur. Üniversitedeyken hikayeler yazmaya başlamış ve birkaç tanesi Yedi İklim Dergisi’nde yayınlanmıştır.Okuldan mezun olduktan sonra 1993 ve 1994 yıllarında muhabir olarak TGRT’de çalışmaya başlamıştır. TGRT’de ‘Yankı’ haber programını yapan ekipte çalışmıştır. Kanal 7 kurulduğu zaman muhabir olarak oraya geçiş yapmıştır. Bir süre muhabir olarak çalıştıktan sonra 1995 ve 2003 yılları arasında Kanal 7 Televizyonu Haber Müdürlüğü’nde ana haber spikerliğine başlamıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Yunus Akgün kimdir?

Daha sonrada Kanal 7’de İskele Sancak programını sunmuştur ve programın bazı bölümlerini kitap haline getirmiştir. 2004 yılında Kanal 7’den istifa ederek ayrılmıştır ve daha sonra da Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başlamıştır. Bir süre sonra oradan da ayrılmıştır ve bir süre Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır ve şimdi ise köşe yazarlığına başka bir yerde, Hürriyet gazetesinde devam etmektedir. Ahmet Hakan, 2005 yılından bugüne kadar CNN Türk’te Tarafsız Bölge adlı tartışma programını da sunmaktadır.

Ahmet Hakan’ın Yazdığı Kitaplar

1999 yılında ilk kitabı olan Sivil, Dayanılmaz Bir Yürek adlı kitabı yazmıştır ve ardından 2001 yılında Neden Milliyetçilik ve Çeteler, Mafya ve Siyaset adlı iki kitap daha yazmıştır ve büyük ilgi görmüştür.

Bunu da Okuyabilirsin...  Denisa Gültekin kimdir?

2018 yılında 45. Pantene Altın Kelebek Ödülünde En İyi Haber Programı: Ahmet Hakan’laTarafsız Bölge seçilmiştir ve Ahmet Hakan, ödülünü almıştır.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak